Ez a könyv azt a célt tűzte ki maga elé, hogy a lelki folyamatokon keresztül mutassa be az anyává válás rögös útját.
„Nevetsz a főhősön, aztán a végén kiderül, hogy magadon nevettél. :) ” - R. Kelényi Angelika, sikerszerző, anya
„Vidám és életszagú. Imádtam. Anyáknak kötelező olvasmány. :) ” - Anne L. Green, sikerszerző, anya
„Imádom, hogy végre őszintén beszélhetünk az anyaság szépségeiről és árnyoldalairól!”- Baráth Viktória, sikerszerző, anya
Jogodban áll túlélni!
Nálatok is minden gyerek első szóra kikel az ágyból, és egy gyors öltözés és reggeli után mosolyogva indul suliba? A szókincsük választékos, és mindig van egy kedves szavuk mindenkihez? Minden napod tökéletes szettekben indítod, vacsorára pedig hat fogásos ételkölteményeket rittyentesz?
Ha a válasz igen, ez NEM a te könyved!
Ha viszont úgy érzed, a reggeli készülődés felér Stephen King Tortúrájával, ha a gyereked a „köszönöm” helyett csak az „akarom”-ot ismeri, és háztartás címén egy óriási káoszon próbálsz uralkodni: akkor ezt a könyvet pontosan neked írták.
Ez a könyv azt a célt tűzte ki maga elé, hogy a lelki folyamatokon keresztül mutassa be az anyává válás rögös útját. Közben valóban releváns és hasznos trükkökkel és tanácsokkal lát el arról, hogyan gondozd a kisbabádat, leír néhány lehetséges kivitelezési módot arra, hogy hogyan éljük túl az első évet anyaként mind mentálisan, mind fizikailag úgy, hogy közben hűek maradjunk önmagunkhoz.
A szerző, Spira Eszter Mirjam jogász, a Fővárosi Törvényszéken dolgozik, bírónak készül. Jelenleg anyasági szabadságon van ikerbabáival, akik most léptek a totyogó korszakba. Van még egy 11 éves kiskamasz fia, aki mindent jobban tud a szüleinél, és meggyőzhetetlen. És ott van a 8 éves, cserfes lánya, akinek vasárnap este kilenckor ugrik be, hogy nem tudja, hogyan kell két számot kivonni egymásból. Gyermekei születése óta mást sem csinál, mint mások kritikáit és kéretlen tanácsait hallgatja – ez motiválta arra, hogy beszámoljon a saját tapasztalatairól.
Spira Eszter Mirjam magyar jogász, publicista és író, aki a jogi pályán szerzett tapasztalatait és társadalmi érzékenységét kamatoztatva alkotja meg műveit. Leginkább "Milyen anya az ilyen?" című könyvéről ismert, amelyben kendőzetlen őszinteséggel tárja fel a modern anyasággal kapcsolatos dilemmákat, nehézségeket és társadalmi elvárásokat.
Spira Eszter Mirjam könyve nem csupán személyes élményeken alapuló vallomás, hanem egyúttal mélyreható elemzése is annak, hogy a mai világban milyen kihívásokkal szembesülnek az anyák. A könyv fókuszában a gyermeknevelés körüli kérdések, az anyai szerep megélésének nehézségei és az ezzel kapcsolatos társadalmi nyomás áll. A szerző empátiával és jogi szakértelemmel közelít a témához, felhívva a figyelmet a nők és anyák helyzetére a mai magyar társadalomban.